dashuria-liebe

 DASHURIA - LIEBE  

 

                                  

Te dua o shpirti im!
Te dua o SyN!
Te dua sa oqeani me thellesi!
Te dua sa qielli me kaltersi!
Te dua ylli im me i shendritshem!
Te dua misteri im me i mahnitshem!
Te dua s'kam dashuruar kurre!
Te dua si gruaja qe do nje burre!
Te dua sa qmenduria!
Te dua me shume se gjithesia!
Te dua te me besosh!
Te dua qe te me dashurosh!
Te dua nen henen me vezullime!
Te dua nen dritat me shkelqime!
Te dua me ndjenjen me te madhe!
Te dua edhe me merzi apo halle!
Te dua sa kurre s'ta them dot!
Te dua me shume se qdo gje ne bote!
Te dua me qdo dashuri!
Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume!
Te dua pafundesisht si nje rryme!
Te dua edhe me shume se vetja ime!
Te dua o shprese me mendime!
Te dua por mos trego!
Te dua, I love You,
Te dua o diell rrezearte!
Te dua o hyjni i paster!
Te dua e me ty jam ne dashuri!
Te dua se ti vetem me sjell lumturi!
Te dua me shume se kedo!
Te dua dhe te dashuroj!
Te dua oh Zot sa te dua, sepse vetem ti je ne bote per mua!
Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj, sepse vetem me ty ne kete JET
Te dua dhe per ty Enderroj!
Te dua, por edhe te adhuroj!
Te dua sepse me do edhe ti!
Te dua o e vetmja imja dashuri!

 

                                             

E zhytur ne mendime
per endrrat pa mbarrim
per ty veq genjeshtra ka kuptim
U ndame pa puthje, pa shikime
vetem ne heshtje ne u ndame
valle nuk di si do qendroj kesaj ndarje
Une te dua si e marre
a ti theve zemren time
shpirti im vec dhimbje per ty ka
kur zemra me s'te ka
Zemerthyer ti do jesh pergjithmone
me ke len pa shpirt, me ke len pa jete
Dashnia sa e embel esht aq e hidhet esht.

 

 

Une jam nje vajze shqipetare
besnike e jo tradhetare
dua me zemer e jo me interes
trupin me para kurr nuk e shes!

Nje fjale qe ne zemer me pikellon
kurr ky shpirt nuk e harron
kur me thone se ne dashuri
nuk ka bese por ,,tradheti''

o zot q'jane keta njerez pa zemer
si munden ta tradhetojn nje femer
si munden te sjellin vuajtje e lot
kur per mua kjo s'durohet dot!

e di qe ne bote ka njerez me bes
per kete une edhe mbaj shpres
sikur -elvisi qe thot ne poezi
se shpresa kurr ne jete nuk vdes!

Kush e kupton dashurine
sikur nje gje me vlere
ai per mua eshte besnik
njeri i qmuar dhe me ndere!

 

Une Larg teje Ti larg meje..

Kur shpirti im flen dhe enderonend
me siguri po flen tash ne kete kohe.....
dhe nuk e di a me kujton.....vetem se
dhimsa ndjej per ty se je larg....dhe
nje deshire te vetmen kam....
syt e mi te te shohin se si po flen Ti.... 

 Bindu ndjenjes qe kam per Ty
me shiqim me lemon
sikur me pergedhel
dhe cdo here si te jete
hera e pare
une cdo here mendoj
se do ndalet prej qetesise
se paster do zhduket
deshiroj..!!!
te mos ndalet,ti me je ne gjak...


me duhesh ne kete moment
kur nuk ndihem mire
te jesh pran meje
edhe pse je larg
afro shpirtin nga une!

 

p€@CeEeE

 

Pergjithmon për Ty..

Ti ke lind per mua,ndersa
"Une do vdes per Ty"

Te fluturojm bashk ne qiellin e paster te dashurise...
e cila pasqyron shpirtin ton te bardh....
ne ajer te tregojm mbrendesine e paster qe e kemi
dhe qe duam tja kushtojm njeri tjetrit... 

E nesermja mban shpirtin..
Hyr ne mes te dashurise.....
ne thellesine e saj
dhe mos u helmo
veshtro gjithcka qe
ka mbrenda saj
dhe terhiq shum gjera te mira
per veten dhe ndjeju e lire,
ndjeu e pa mposhtur prej saj
dhe uroi dashurise
shum te mira
dhe sa me pak te helmoj
shpirtra te bardh
dhe te paster si loti...
beje kete per te pa prekurit
nga dashuria.......

Lulja e zhytur ne dashuriend
do doja lulet
te me perqafonjin
e ta terheqnin nga une
aromen e shpirtit
e ta perdorin si eren e tyre
qe njerezit e tjere ta shionin...

Un larg teje Ti larg meje...

Ti ke lind dhe do mbetesh per mua....edhe po qe se nuk do me takosh

mua....do jesh cdo here ne mendjen time....

 

un nuk e di se ku je Ti...
un nuk e di se me cilin je Ti...
ne kete nat qe cdo gje ndahet
per gjys perveq dhimses...
(qe mbetet vetem ne nji shpirt)
un nuk e di se ku je Ti...
dhe as nje here
nuk do e mar vesh
se a gjete strehim,shtepi
per vizionet e jetes tende...

......eshte i vogel
......hapesiren e ka te madhe
......eshte i lehte
......por peshon shum
......eshte i pa dukshem
......por me ngjyra shum dhe shendrit

mos lejo shpirtin te ta shioj "krymbi"ehhh... te jete vuajtja "bore"
dhe te shkrihet deri ne mengjes
me se fundi do mundem edhe un,
kur syt ti mbyll te mos lodhem....


a e ke iden se ku jam tash !!!?.....
a do te thote dicka per Ty....nese degjon :
se po vi ne qytetin tend !!!?.....
prej ku per her te par the
se sa me cmon....prej ku the...
dhe te te tregoj se sa te duaa....
per her te fundit te ta shpreh se
"Te Dua"ehhh... te jete vuajtja "breg"
dhe era ta gjveesh ......
une nuk do mundem edhe atehere
si qe nuk mundem dhe tash te te haroj .....puthme dhe ri afer meje...
ti mbylli syt e une ta ndjej
perqafimin tend te ngrohet
puthme dhe ri afer meje
dhe zemra le te reh si heren e par
puthme me lutje se lulet e botes
te shperthen aromen e tyre
dhe ri kete nat me mu perqafome
si foshnje se vetem ti mund
ta shpetosh kete dashurii dhe
te me ruash kur do flejn engjujt...


ehhh... po te te kisha prane....
po te te kisha prane...
.....ah , te te kishaaa !.....


Ti as nje here
as edhe me shaka
per dashuri
me mua nuk provove
cdo here si e persosur
mbaje fshehtesira ne Ty...
e un vetem shpres mbaja...
pa arsye...

 


shikome tash....
po thuaj si plak...
jam ai i njejti....
qe do jap cdo gje per nje cast...te vetem...
qe syt e mi te shohin ne kete moment....
a je e zgjuar ose duke fletur....

Liebe

Was Liebe ist, lässt sich nur sehr schwer beschreiben....es ist ein gefühl...Gefühle von Zuneigung, Vertrauen, Sicherheit, Geborgenheit.... Liebe ist den anderen zu akzeptieren, ihn/sie immer zu respektieren, wo er/sie eben ist... Liebe bedeutet Ehrlichkeit und TREUE.... Die Ehrlichkeit und das Vertrauen ist das wichtigste in einer beziehung!

 

 

ICH LIEBE DICH

auf verschieden sprachen

♥ Chinesisch: Wo ai ni
♥ Grieschich: S' ayapo
♥ Türkisch: Seni seviyorum
♥ Dänisch: Jeg elsker dig
♥ Tschechisch : Miluji te
♥ Bulgarisch: Obicham te
♥ Brasilianisch/Portugiesisch: Eu te amo
♥ Polnisch: ja cie kocham
♥ Irisch: Taim i' ngra leat
♥ Japanisch: Kimi o ai shiteru
♥ Norwegisch: Eg elskar deg
♥ Albanisch: Te dua
♥ Rumänisch: Te ador
♥ Russisch: Ya tyebya lyublyu
♥ Schottisch: Tha gr'adh agam ort
♥ Holländisch: Ik houd van jou
♥ Hawaiianisch: Aloha wau ia oi
♥ Koreanisch: Tangsinul sarang ha yo
♥ Indisch: Ami tomAy bhAlobAshi
♥ Finnisch: Mina rakastan sinua
♥ Esperanto: Mi amas vin
♥ Kroatisch: Volim vas
♥ Latein: Te amo
♥ Schwedisch: jag älskar dig
♥ Ungarisch: Szeretlek
♥ Vietnamesisch: Tôi yêu em
♥ Ukrainisch: Ya tebe kokhayu
♥ Tunesisch: Ha eh bak
♥ Slowenisch: Ljubim te
♥ Philippinen: Iniibig kita
♥ Niederländisch: Ik hou van je
♥ Korsisch: Ti tengu cara
♥ Isländisch: Eg elska thig
♥ Indonesisch: Saya cinta padamu

♥ Grönländisch: Asavakit

 

 

 

 

 

  

Kostenlose Homepage von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!